Ponieważ ceny gazu stale rosną, użytkownicy gospodarstw domowych już zastanawiają się nad alternatywną formą ocieplania domów w sezonie grzewczym, który zbliża się wielkimi krokami. Szczęściarzami są ci, którzy posiadają we własnych “czterech kątach” kominek. Czy można w nim palić ekonomicznym i ekologicznym brykietem drzewnym? Dowiedz się już teraz. 

Co to jest brykiet drzewny?

Brykiet drzewny produkowany jest z bali sprasowanych odpadów drzewnych. W celu jego stworzenia wykorzystuje się między innymi trociny, torf czy miał węgla drzewnego, ale też słomę albo inne odpady rolne. Jest to w pełni ekologiczny i naturalny materiał opałowy, który można w bezpieczny sposób stosować do ogrzewania. Ale czy nadaje się do domowych kominków?

Alternatywa dla kłód drewna

Okazuje się, że dobrej jakości brykiet drzewny jest świetnym zamiennikiem drewna. Przede wszystkim jest tańszy w eksploatacji, łatwiej można go magazynować, rozpalanie kominka nie stanowi żadnego problemu. Brykiet jest również o wiele wydajniejszy, a generowane ciepło utrzymuje się przez długi czas. Należy również wspomnieć, że korzystanie z brykietu jest w pełni bezpieczne, a nawet lepsze od tradycyjnego drewna, uwzględniając stan samego kominka. Brykiet drzewny nie wpływa niekorzystnie na systemy kominowe, dzięki czemu te mogą służyć w swojej doskonałości przez długi czas.