Sól morska ma wiele zastosowań w przemyśle kosmetycznym, ale najbardziej oddziałuje na skórę. Minerały i składniki odżywcze zawarte w soli są wchłaniane przez pory w skórze i wyciągają z nich zanieczyszczenia, co czyni ją idealną do złuszczania całego ciała. 

 

Wystarczy wymieszać ją z ulubionym płynem do mycia ciała, aby uzyskać gładszą i bardziej nawilżoną skórę. Sól morska jest również świetna do łagodzenia swędzenia po ukąszeniach robaków lub innych wysypkach. Możesz dodać odrobinę soli morskiej do chłodnego kompresu lub użyć jej bezpośrednio na dotkniętym obszarze. To pomoże obniżyć obrzęk i dyskomfort, który często towarzyszy tego typu podrażnieniom. Sól morska jest również świetna w leczeniu trądziku. Jeśli masz pryszcza, który nie wydaje się odejść, wymieszać sól morską z wodą, aż zrobisz pastę i zastosować go do twarzy przed snem i spłukać rano. Jest to skuteczny sposób, aby wysuszyć nadmiar olejów na twarzy bez wysuszania skóry.

Aby zachować miękkie i lśniące włosy, wymieszaj sól morską z oliwą z oliwek i sokiem z cytryny (lub innym kwaśnym sokiem, takim jak ocet jabłkowy), aż uzyskasz gęstą konsystencję, a następnie wmasuj ją w skórę głowy przed umyciem szamponem. Więcej urodowych porad znajdziesz na stronie https://bellaplace.pl/ .