Stylizacje loftowe kładą nacisk na proste rozwiązania oraz przyjemną w odbiorze estetykę. W przypadku kuchni loftowych warto wybierać meble i sprzęty, które nie będą przesadnie rzucać się w oczy, a zarazem pomogą w sprawnym zorganizowaniu przestrzeni. Poniżej przedstawiamy najchętniej wybierane kategorie zlewów kuchennych, które mogą pasować do Twojego wnętrza w stylu loft.

Zlewy stylowe loftowe – jakie materiały warto wybrać? 

W aranżacjach loftowych dominują odcienie szarego, brązu i beżu. Warto podtrzymać ich obecność w kuchni poprzez wybór odpowiednich sprzętów. Nie musisz koniecznie sięgać po klasyczne zlewy kuchenne, wykonane z lekkiej i cienkiej stali nierdzewnej. Lepszym wyborem będą odpowiadające kolorystyce zlewy granitowe, wykonane z kompozytu lub kamienne. Chętnie wybierane są zlewy czarne, których matowa powierzchnia świetnie koresponduje z resztą pomieszczenia, podkreślając jego minimalizm oraz użyteczność. 

Konstrukcja zlewu – sprawne i szybkie zmywanie 

Zlew w kuchni loft powinien odznaczać się prostą i zwartą konstrukcją, która nie będzie nadmiernie wyeksponowana. Świetnym wyborem będzie zlew podwieszany, którego krawędzie niemal w ogóle nie wystają ponad powierzchnię blatu. Zlewy takie są łatwe w użytkowaniu oraz czyszczeniu. Pomagają także zachować czystość na otaczającym blacie, zbierając wszelkie substancje płynne znajdujące się w pobliżu. Będą spływać do jego wnętrza jak do konwencjonalnego ociekacza.

Bateria w zlewach loftowych

Baterię należy dobierać względem konkretnego typu zlewu, jaki pragniesz wybrać. W przypadku zlewów o dużej powierzchni (powyżej 51×51 cm) warto wybierać baterie o dużym korpusie oraz wbudowanej wylewce. Z pewnością będzie to wybór dopasowany do stylu aranżacji kuchni. Osoby sięgając po niewielkie, jednokomorowe zlewy, mogą zdecydować się na baterie z wylewkami elastycznymi lub wężykiem.