Niezależnie od okoliczności, sukienka na imprezę powinna być wygodna oraz odzwierciedlająca charakter spotkania, jak i Twój własny!

Zawsze adekwatnie do okoliczności

Jeśli wybierasz się na spotkanie z koleżankami lub przyjaciółmi, to polecamy wybrać sukienkę jak najluźniejszą w odbiorze (np. z kwiecistym motywem – ona zawsze są na czasie!). W ten sposób, przede wszystkim łatwiej będzie Ci poruszać oraz towarzyszyć Ci będzie wysoki komfort. Jednak, jeśli sukienka na imprezę, posiedzenie przy kawie, czy też do biura, zawsze powinnaś pamiętać o wygodnych butach. W ich przypadku jednak moglibyśmy dyskutować o braku lub wysokości obcasa, jednak to temat na inną rozmowę.

Jeśli spotkanie jest bardzo ważne, wtedy sukienka imprezowa, powinna być ostatnim, co przeszłoby Ci przez myśl. Zalecamy założenie bardziej formalnego ubrania, takiego jak damski garnitur lub żakiet z kontrastującymi spodniami. W ten sposób będziesz wyglądać bardziej profesjonalnie i poważniej. Tylko wyobraź sobie, gdybyś miała udać się na posiedzenie rady, tudzież rozmowę o wyższe stanowisko, odziana w sukienka na imprezę – no nie za bardzo.

Czy sukienka jest bardziej elegancka niż marynarka?

Zasięgnijmy starej mowy – słowo „elegancki” wywodzi się od łacińskiego słowa elegans, które oznacza „szlachetny smak”. Elegancja to cecha bycia wyrafinowanym, gustownym i pełnym wdzięku. Który ubiór więc bardziej opowiada się za naszym wdziękiem? No właśnie, sukienka! Sukienki są regularnie wybierane na specjalne okazje i powszechnie postrzegane są za bardziej eleganckie niż marynarki.