Przeszczep włosów to zabieg polegający na pobraniu włosów z tyłu głowy, a następnie wszczepieniu ich w łysiejące miejsca. Proces ten polega na usunięciu paska skóry z tyłu głowy, na którym znajdują się włosy. Pasek ten jest następnie wycinany i pojedyncze włosy są przeszczepiane w miejsce, w którym nastąpiła utrata włosów.

Zabieg taki, oferowany np. przez następującą klinikę https://centrumkierach.pl/przeszczep-wlosow/ może być wykonywany u mężczyzn i kobiet, ale jest bardziej powszechny u mężczyzn, ponieważ mają oni tendencję do utraty włosów w młodszym wieku niż kobiety. Jeśli rozważasz przeszczep włosów, oto kilka powodów, dla których może to być właściwy wybór dla Ciebie.

W tym zabiegu łysiejące miejsce jest golone, a chirurg usuwa mały pasek skóry z tyłu głowy, gdzie znajduje się dużo włosów. Następnie chirurg pobiera pojedyncze mieszki włosowe (maleńkie „korzenie”, z których wyrastają włosy) z tego obszaru dawcy za pomocą pęsety. Mieszki te są następnie wszczepiane w łysinę w sposób naśladujący naturalny wzrost włosów. Nowo przeszczepione włosy będą z czasem wypadać, ale w końcu odrosną i wypełnią luki powstałe w wyniku wcześniejszej utraty włosów.

Utracone włosy mogą odrosnąć

Pełna głowa włosów może sprawić, że poczujesz się pewniej i poprawisz swoje życie towarzyskie. Być może słyszałeś historie o gwiazdach, które poddały się podobnej procedurze i pomogła im ona odzyskać pewność siebie.

Zwiększy to Twoją samoocenę

Posiadanie pełnej głowy zdrowo wyglądających włosów sprawia, że ludzie czują się lepiej sami ze sobą i ogromnie podnosi ich poziom pewności siebie. Wiele osób uważa, że posiadanie gęstych, zdrowo wyglądających włosów znacznie poprawia ich ogólny wygląd i zwiększa ich samoocenę. Dobra fryzura jest niezbędna do osiągnięcia takiego wyglądu, ale jeśli nadal chcesz ukryć łysinę, to przeszczep włosów jest najlepszym na to sposobem.