Działania marketingowe zwykle wiążą się z inwestycją – reklama Facebook Ads, Google Ads, zatrudnienie profesjonalnej agencji – to wszystko niesie ze sobą koszty. Czy da się jednak zdobyć popularność w sieci w przypadku bardzo niskiego budżetu lub jego braku? Jak najbardziej! Będzie to wymagało ogromu pracy i samozaparcia, ale uzyskane efekty z pewnością wynagrodzą cały trud.

Pozycjonowanie WordPress jest działaniem bezpłatnym, które można wykonywać samodzielnie przy pomocy różnych dostępnych w internecie darmowych narzędzi. Czym właściwie jest pozycjonowanie, jaki ma związek z SEO i dlaczego powinieneś uwzględnić te działania w swojej strategii marketingowej?

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową WordPress?

  1. Większe zyski ze sprzedaży 

Jeśli Twoja pozycja w wynikach wyszukiwania będzie naprawdę wysoka, zauważysz zwiększone zainteresowanie użytkowników Twoją witryną. Pamiętaj, że duża część odwiedzających może stać się przyszłymi klientami, a Ty zaczniesz generować zyski ze sprzedaży. Dzięki temu będziesz mógł dalej rozwijać swój biznes.

      2. Wzrost ruchu na stronie 

Dzięki pozycjonowaniu ruch na stronie Twojego sklepu zacznie gwałtownie rosnąć. Dlatego, jeśli chcesz, aby ludzie Cię znaleźli, musisz zacząć inwestować w SEO. Pamiętaj, że to długi proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania, więc efekty pojawią się dopiero po pewnym czasie. Pozycjonowanie, nie zapewni Ci natychmiastowych wyników, tak jak reklama Facebook Ads, jednak nie zapominajmy, że w przeciwieństwie do płatnych kampanii jest to działanie darmowe. Ponadto dzięki pozycjonowaniu możesz uzyskać wyższą pozycję w rankingu SERP, która utrzyma się przez długi czas, przez co klienci zaczną Cię zauważać i generować ruch w witrynie.

       3. Większa rozpoznawalność marki w sieci

Jeśli dopiero zakładasz działalność online, z pewnością Twoja pozycja w wyszukiwarce nie jest najlepsza. Jest to szczególnie widoczne w przypadku silnej konkurencji. Pozycjonowanie WordPress pozwoli Ci zaistnieć w internecie oraz przekonać użytkowników do swojej marki.

       4. Stajesz się autorytetem i wzbudzasz zaufanie

Wartościowe treści na stronie są jednym z najważniejszych elementów marketingu internetowego. Ważne, abyś zadbał o ich wysoką jakość, ponieważ tylko w taki sposób możesz stać się ekspertem w swojej branży.

Wypróbuj pozycjonowanie WordPress

Trudno określić, czy pozycjonowanie WordPress opłaca się bardziej niż reklama Facebook Ads. Obie formy marketingu mają swoje wady i zalety. Pozycjonowanie, chociaż jest działaniem darmowym, wymaga innych nakładów, przede wszystkim poświęconego czasu. Jednak efekty, które przynosi, są długotrwałe, czym zdecydowanie przewyższa kampanie reklamowe, przynoszące zyski jedynie wówczas, gdy są opłacane. Warto wypróbować oba rozwiązania i wybrać jedno z nich lub spróbować działać w tych dwóch obszarach równocześnie.