Każdy z nas chce wyglądać jak najlepiej. Ale jeśli chodzi o włosy, nie zawsze jest to łatwe. Na rynku jest tak wiele produktów i technik, że nie wiadomo, co jest dla Ciebie odpowiednie.

Testowanie kosmetyków

Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniego produktu jest wypróbowanie kilku różnych. Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, zacznij od delikatnego szamponu i odżywki. Jeśli Twoje włosy mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się, stosuj szampon nawilżający co drugi dzień i unikaj tych zawierających alkohol lub laurylosiarczan sodu (które mogą wysuszać skórę głowy). Przy ich zakupie, warto polegać na profesjonalnych sklepach online, takich jak https://drogeriapigment.pl/362_hairy-tale-cosmetics, gdzie można znaleźć kosmetyki do włosów, znanych i polecanych marek.

Co na objętość włosów?

Jeżeli chcesz zwiększyć objętość włosów, spróbuj dodać piankę lub żel po osuszeniu włosów ręcznikiem. Jeśli potrzebujesz połysku i sprężystości, po ułożeniu włosów dodaj serum lub odżywkę bez spłukiwania.

Jeżeli zależy Ci na objętości włosów na czubku głowy, a nie tylko po bokach, spróbuj tapirować je staromodnym szpikulcem lub grzebieniem, zamiast używać lakieru lub żelu.

Jeżeli Twoje włosy są cienkie i łatwo się plączą, podczas czesania mokrych lub suchych włosów używaj grzebienia o szeroko rozstawionych zębach – pozwala to na lepsze nawilżenie każdego pasma włosów bez uszkadzania ich w takim stopniu, jak w przypadku zwykłego grzebienia (zwykły grzebień mocno ciągnie włosy).