Medycyna estetyczna jest stosunkowo nową dziedziną w medycynie, ale zdecydowanie się rozwija. Może być bardzo lukratywna, zwłaszcza jeśli masz własną praktykę lub pracujesz dla dużej korporacji. Istnieje wiele różnych obszarów estetyki, w których możesz się specjalizować, takich jak anti-aging lub odbudowa włosów.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna i jak można się kształtować w tym zakresie?

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny kosmetycznej, która koncentruje się na niechirurgicznych zabiegach estetycznych, takich jak iniekcje, peelingi chemiczne i wypełniacze dermalne w celu poprawy wyglądu twarzy i ciała. Medycyna estetyczna zajmuje się również problemami medycznymi, takimi jak nadpotliwość (nadmierne pocenie się) i trądzik różowaty (zaczerwienienie skóry).

Medycyna estetyczna jest rozwijającą się dziedziną zarówno w obrębie zawodu lekarza, jak i branży kosmetycznej.

Chociaż może nie być uważana za tak lukratywną jak niektóre inne obszary praktyki medycznej, ma swoje zalety:

– może być wykonywana jako dodatek do regularnej praktyki medycznej;

– oferuje wiele satysfakcji dla pacjentów; spotkasz wielu interesujących ludzi;

– poznasz nowe produkty i techniki;

– nie ma list oczekujących;

– ma wysoki poziom zadowolenia pacjentów;

– nie ma długich godzin jak w chirurgii;

– jest stosunkowo elastyczna, więc możesz wziąć wolne w razie potrzeby;

– często nie ma powikłań i rzadko powoduje spory sądowe;

Szkoła medycyny estetycznej różni się od innych szkół medycznych, ponieważ nacisk kładzie się na piękno, a nie na zdrowie. Studenci są szkoleni we wszystkich aspektach medycyny estetycznej, w tym zastrzykach z botoksu i zabiegach laserowych. Uczą się również o nieinwazyjnych procedurach, takich jak liposukcja i wypełniacze.

Inną formą są z kolei profesjonalne szkolenia i kursy, organizowane przez grono specjalistów z tej dziedziny. Można na takie uczęszczać, korzystając choćby z poniższej oferty https://academy.mei.pl/ i dzięki temu zdobyć potrzebną wiedzę z medycyny estetycznej.