Jeśli nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, czasami nie wiemy, czy możemy to na pewno zrobić, ponieważ obcy nam jest numer, który wyświetla się na urządzeniu. Najczęściej pragniemy odkryć posiadacza obcego numeru, dlatego odbieramy komórkę, a wtedy sygnał często się urywa. Możemy jednak w inaczej odkryć swojego rozmówcę. Jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przeglądania ksiąg z numerami, gdyż one już od lat nie wypełniają swoich funkcji. Lepiej zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni znajdziemy dziś odrębne portale wirtualne, jakie interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, oznaczają i piszą, do jakiej osoby one należą. Zajrzyjmy więc na taką witrynę, a potem wklepmy do odpowiedniej komórki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko otrzymamy odpowiedź zawierającą informacje na temat danego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są aktualizowane nie jedynie przez ich właścicieli, ale także przez zwykłych ludzi. Oni komentują numery, piszą, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy są one niegroźne. My również możemy publikować wiadomości o nietypowych numerach, aby w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go przez internet. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być posiadaczem danego numeru, więc powinniśmy jedynie skorzystać z tych stron. Róbmy tak za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.