Stosowane w gabinetach kosmetycznych i salonach medycyny estetycznej kosmetyki często przynoszą niemal natychmiastowe efekty. Zastanawiasz się, dlaczego takie specyfiki pozwalają uzyskać zadowalające rezultaty szybciej niż w przypadku produktów ze zwykłych drogerii? Poznaj sekrety skuteczności profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry.

 

Wyższe stężenie składników aktywnych

W profesjonalnych kosmetykach można nie tylko liczyć na prawdziwe bogactwo starannie wyselekcjonowanych składników aktywnych o wysokim stężeniu. Dzięki temu działanie specyfików jest znacznie silniejsze niż w przypadku ich drogeryjnych odpowiedników. Spory wybór produktów można znaleźć na stronie mediderma.pl – kosmetyki profesjonalne powinny jednak być stosowane dla bezpieczeństwa raczej przez wykwalifikowane osoby.

 

Ukierunkowanie na konkretne problemy

Profesjonalne kosmetyki przeważnie mają za zadanie rozwiązać konkretny problem ze skórą. Jeśli specyfik jest przeznaczony do cery dojrzałej, to w jego składzie dominują substancje o działaniu regenerującym, ujędrniającym i przeciwzmarszczkowym. Z kolei kosmetyki Mediderma na trądzik skupiają się m.in. na właściwościach oczyszczających i przeciwzapalnych.

 

Szczegółowe badania producentów

Na skuteczność profesjonalnych kosmetyków bez wątpienia wpływają również szczegółowe badania. Ma to związek, z tym że takie produkty są przeznaczone do użytku m.in. przez kosmetyczki, które już po składzie mogą rozpoznać dobry specyfik. Ponadto wysoka skuteczność produktów do zabiegów jest ważna dla renomy gabinetów kosmetycznych.