Płytki to świetny wybór do salonu, pod warunkiem, że są dobrze dopasowane do przestrzeni. Z pewnością istnieją miejsca, w których płytki byłyby nieodpowiednie, takie jak sypialnia, ale w odpowiednim kontekście płytki mogą dodać do salonu poczucie ciepła i luksusu, które trudno przebić. Kiedy wybierasz je do swojego domu, upewnij się, że rozważasz te trzy czynniki:

Schemat kolorów

Salon, w którym używane są płytki, jest zwykle dość formalny – podstawową funkcją płytek jest nadanie przestrzeni trochę blasku i żywości. Więc jeśli nie chcesz tego poziomu formalności w swoim salonie, możesz wybrać inną podłogę zamiast.

Reszta podłogi

To idzie w parze z kolorystyką: jeśli twoje podłogi są już bardzo kolorowe i/lub błyszczące, zgubią się pod tymi wszystkimi płytkami! Upewnij się, że nie wybierzesz płytki tak dużej, że będzie ona przytłaczać wszystko inne wokół niej.

Specjalne cechy płytek 

Płytki mają kilka specjalnych cech, które czynią je idealnymi dla pewnych przestrzeni: ceramiczne są łatwe w czyszczeniu i nie widać na nich zadrapań ani śladów po nich; porcelanowe są bardziej trwałe niż ceramiczne; kamienne mają tendencję do odczuwania ciepła pod stopami i są bardziej odporne na ścieranie.

Więcej na temat budowy i remontu znajdziesz na stronie https://propertylook.pl/ .