Istnieje wiele rodzajów sejfów. Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć, jest to, co chcesz w nim przechowywać. Możesz wybierać spośród wielu opcji i zdecydować, który z nich najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Podział ze względu na rodzaj zamka

Wyróżniamy dwa rodzaje sejfów: z zamkami elektronicznymi i mechanicznymi. Zamki mechaniczne są tańsze, ale wymagają noszenia ze sobą klucza. Wiążą się również z ryzykiem zgubienia go bądź dostania się w niepowołane ręce.

 

Jeśli chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo, odpowiednim rozwiązaniem będzie zamek elektroniczny. Ten rodzaj zamka wykorzystuje biometryczny skaner linii papilarnych, nie ma więc potrzeby używania kluczy ani kodów. Wystarczy zeskanować swój palec i voila! Zyskujesz dzięki temu pewność, że nikt poza Tobą nie będzie w stanie otworzyć Twojego sejfu.

Podział ze względu na przeznaczenie

Możemy wyróżnić sejfy:

  • ognioodporne, które mają za zadanie chronić Twoje rzeczy przed zniszczeniem przez ogień,
  • antywłamaniowe, które są przeznaczone do ochrony przed kradzieżą,
  • sejfy na broń, które są specjalnie zaprojektowane do bezpiecznego przechowywania broni palnej i amunicji bez narażania innych osób wokół nich przez przypadkowe wystrzelenie.

Jeśli szukasz odpowiedniego sejfu, zajrzyj na stronę: https://www.impeximp.pl/, gdzie znajdziesz wszystkie omówione rodzaje i z pewnością znajdziesz coś, co będzie odpowiadać Twoim potrzebom.