Jeśli chodzi o ćwiczenia twarzy, jest kilka, które są odpowiedzialne za większość zmian. 

 

Mięsień żwacz jest odpowiedzialny za zaciskanie zębów, więc masowanie tego obszaru i rozciąganie go może zarówno zmniejszyć napięcie w tym mięśniu, jak i sprawić, że twarz będzie wyglądać na bardziej zrelaksowaną. Można to zrobić trzymając pałeczkę tuż pod brodą z głową odchyloną do tyłu, delikatnie popychając pałeczkę w górę w kierunku ucha. Kiedy poczujesz rozciąganie w tym obszarze, przytrzymaj je przez 10-15 sekund, a następnie zmień stronę. 

 

Mięśnie jarzmowe po obu stronach ust odpowiadają za podciąganie ust w uśmiechu, więc zabawa z nimi pomoże Ci utrzymać je w górze nawet wtedy, gdy się nie uśmiechasz – co również pomoże wyeliminować tworzące się tam zmarszczki. Znajdź ten mięsień podciągając jeden kącik ust, aż poczujesz rozciąganie w potrzebnym miejscu, a następnie przytrzymaj go przez 10-15 sekund przed zmianą stron. 

Mięsień platysma to kolejny, który pomaga podciągnąć dolną część twarzy i jest odpowiedzialny za utrzymanie wyrazów takich jak uśmiech z otwartą buzią czy zaskoczone spojrzenie. Znajduje się on po obu stronach szyi i łatwo go znaleźć, czując go – będzie to płaski pasek, który należy masować. Więcej o rozwoju fizycznym znajdziesz na stronie https://catchlife.pl/.