Jakie cechy powinna mieć podstawowa drukarka do domu? Prosta odpowiedź brzmi: powinna wykorzystywać tusz lub toner, a także móc łączyć się z urządzeniami bezprzewodowo lub za pomocą kabla. Większość modeli spełnia te wymagania, więc pojawia się pytanie: jak znaleźć tę odpowiednią dla siebie?

 

Drukarki atramentowe wykorzystują płynny atrament, natomiast drukarki laserowe – toner. Drukarki laserowe są znacznie bardziej niezawodne pod względem jakości i szybkości – atrament w drukarce atramentowej może szybko wyschnąć – ale wymagają wielu części zamiennych, często po wysokich cenach. Są one również zazwyczaj większe i bardziej masywne niż ich odpowiedniki.

 

Drukarki atramentowe są generalnie tańsze w eksploatacji i mniej kosztowne z góry, ale jeśli często drukujesz zdjęcia (co wiele osób robi ze swoimi drukarkami), to koszt jednej strony w przypadku lasera będzie znacznie niższy. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie, ile kosztują wkłady zamienne do wybranego modelu przed dokonaniem zakupu, ponieważ niektóre firmy naliczają wygórowane ceny – jest to powszechna taktyka, aby uzyskać więcej gotówki od konsumentów, którzy są przyzwyczajeni do płacenia wysokich kwot za wkłady do drukarek.

 

Inne cechy, które warto rozważyć, to: drukowanie dwustronne, które zużywa mniej papieru oraz wbudowane połączenie Wi-Fi. Więcej o urządzeniach znajdziesz na stronie https://smartzilla.pl/ .