Szminka to niezwykle popularny produkt do makijażu. Szminka jest używana przez kobiety, a nawet mężczyzn, aby poprawić wygląd swoich ust. Wiele osób ma ulubioną markę szminki, ale wiele z tych marek ma również wysoki punkt cenowy, który może być trudny do uzasadnienia. Na szczęście istnieją sposoby, aby zrobić szminki w domu.

 

Aby zrobić własną szminkę w domu, będziesz potrzebować wosku pszczelego, oleju, barwników i pojemnika na gotowy produkt. Będziesz również potrzebować kilku niezbędnych składników do wykonania pomadek i błyszczyków: olejków smakowych, takich jak mięta pieprzowa lub cynamon, olejków zapachowych, masła kakaowego lub masła shea, oleju z witaminą E i oleju rycynowego.

Pierwszą rzeczą, którą zrobisz podczas robienia własnej pomadki, jest roztopienie wosku pszczelego w podwójnym kotle. Kiedy już stopi się do stanu płynnego, można dodać inne składniki do niego w celu zapewnienia, że topią się również. Można następnie wymieszać wszystkie składniki razem, aż są dokładnie wymieszane i wszystkie ślady wosku pszczelego są gone z mieszaniny. Będziesz wtedy wlać mieszaninę do pojemników i niech siedzi przez około 24 godziny, aby ustawić prawidłowo. Więcej artykułów o urodzie znajdziesz na stronie https://stylishbasket.pl/ .