Makijaż ,,no-makeup” to trudna rzecz do opanowania. Potrzeba wiele umiejętności i praktyki, aby nałożyć korektor w odpowiedniej ilości, użyć różu do policzków prawidłowo i uzyskać kredkę do brwi o odpowiedniej grubości.

 

Kiedy decydujesz się na makijaż „bez makijażu”, ważne jest, aby pamiętać, że próbujesz stworzyć ogólny wygląd, który nie jest po prostu „bez makijażu”, więc pamiętaj, aby nie przesadzić z podkładem. Chcesz mieć nieskazitelny podkład dla swojej skóry, a nie maskę, która ukrywa całe Twoje naturalne piękno. Tylko dlatego, że jest to no-makeup nie oznacza, że powinnaś całkowicie pominąć swoją zwykłą rutynę; zamiast tego używaj każdego produktu jak zwykle, ale z mniejszą jego ilością. 

 

Nie potrzebujesz tyle podkładu, ile zwykle nakładasz, więc delikatnie wklepuj go w skórę, aż pokryje miejsca, w których go potrzebujesz. Nakładając korektor, użyj lżejszego niż zwykle dotyku i spróbuj rozetrzeć jego krawędzie za pomocą pędzla lub wacika – w ten sposób możesz całkowicie pominąć wszelkie pory i skazy. Odrobina dodatkowego pudru utrzyma wszystko na swoim miejscu po nałożeniu całego makijażu, łącznie z tuszem do rzęs (którego również powinnaś użyć mniej niż zwykle). Więcej informacji o urodowych sztuczkach znajdziesz na stronie https://creastyle.pl/ .