Wszyscy chcemy mieć więcej czasu z rodziną, ale trudno go znaleźć. Większość z nas jest zajęta pracą w pełnym wymiarze godzin i zarządzaniem również życiem domowym. Znalezienie czasu dla siebie nawzajem może wydawać się prawie niemożliwe. Zanim się obejrzysz, tydzień się kończy, a ty spędziłeś z rodziną tylko kilka godzin. 

 

Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmienić ten trend i spędzać więcej czasu razem jako rodzina. Zacznij od nadania priorytetowego znaczenia wieczorom randkowym. Wyznacz jeden wieczór w tygodniu, w którym Ty i Twój małżonek zjecie razem kolację bez dzieci w domu. Dzięki temu oboje będziecie mieli okazję odreagować stresy dnia i połączyć się ze sobą w pozytywny sposób. Pomoże to również wzmocnić wasze role jako męża i żony, ponieważ większość małżeństw ma tendencję do łapania się na tym, że ich role jako rodziców są pierwsze, a małżonków drugie (mimo że powinny być równe). Gdy zaczniesz odkładać czas na kolację razem, upewnij się, że nie odwołasz w ostatniej chwili, bo inaczej może to stać się nawykiem, który rozpada się z czasem.

 

Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić, aby znaleźć więcej czasu dla swojej rodziny jest zaplanowanie regularnych wydarzeń z każdym dzieckiem. Tak jak w przypadku wieczoru randkowego z małżonkiem, te powinny być nienegocjowalne. Więcej o relacjach znajdziesz na stronie https://bravenetic.pl/ .