Ubieranie się na kajaki jest jedną z najważniejszych umiejętności, których możesz się nauczyć przed wyjściem na wodę. Może sprawić lub złamać twoje doświadczenie, a nawet może wpłynąć na wynik, jeśli musisz wejść do wody. Jeśli ubierzesz się odpowiednio, będziesz wygodny i będziesz w stanie wiosłować bez rozproszenia. Jeśli nie, możesz skończyć z zimnym, mokrym ciałem i nieszczęśliwym czasem.

 

Właściwy strój składa się z trzech warstw: warstwy podstawowej wykonanej z materiału odprowadzającego pot z powierzchni skóry, warstwy izolacyjnej utrzymującej ciepło oraz ochronnej warstwy zewnętrznej, która chroni przed wiatrem i wodą.

 

Warstwa podstawowa – najważniejsze w tej warstwie jest to, że jest wykonana z materiału syntetycznego, takiego jak polipropylen, rayon lub jedwab. Bawełna wchłania wilgoć i zatrzymuje ją przy skórze, przez co po zamoczeniu jest Ci zimno i niewygodnie. Chcesz również, aby Twoja warstwa podstawowa zakrywała jak najwięcej skóry, zwłaszcza jeśli zamierzasz przebywać na wodzie przez dłuższy czas. Spodnie są lepsze niż szorty, ponieważ zapewniają większą osłonę w przypadku nieoczekiwanego pływania, ale w większości przypadków oba będą działać dobrze. Spodnie wewnętrzne z wbudowaną wkładką są szczególnie wygodne, więc nie musisz się martwić o obciążanie się dodatkowymi kilogramami. Więcej o sporcie i modzie znajdziesz na stronie https://sportygirl.pl/ .