Najlepszym sposobem na radzenie sobie z kontuzjami po treningu jest wiedza, jak im zapobiegać. Jedynym sposobem na zapobieganie kontuzjom jest posiadanie solidnej bazy kondycyjnej (cardio, siła i elastyczność). Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że robisz odpowiednią ilość rozciągania i treningu siłowego dla swojego typu ciała i celów fitness. Jeśli nie robisz obu tych czynności, Twoja szansa na kontuzję drastycznie wzrasta.

 

To prowadzi mnie do następnego punktu: jaka jest odpowiednia ilość? Twój poziom sprawności będzie to określał. Musisz słuchać swojego ciała, kiedy mówi, że jest zrobione lub że potrzebuje więcej. Jeśli zauważysz, że ciągle potrzebujesz więcej pracy kondycyjnej niż to, co jest wymagane w twoich treningach, to być może będziesz musiał wykonać dodatkową pracę kondycyjną na własną rękę.

 

Nie trzeba mówić, że wypadki się zdarzają. Jest to po prostu coś, z czym musimy sobie radzić w naszym życiu. Większości urazów można zapobiec, jeśli podejmiesz odpowiednie kroki, ale czasami rzeczy dzieją się poza naszą kontrolą. Kiedy tak się dzieje, musimy odpowiednio zareagować i zwiększyć ilość czasu, który spędzamy wykonując pracę kondycyjną, aż nasze ciała znów wrócą do normy. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://feedfit.pl/ .