Tanie podróżowanie jest możliwe! Musisz tylko mądrze do tego podejść. Przede wszystkim ważne jest odpowiednie zaplanowanie wszystkich aspektów podróży. Jednym z czynników, na których łatwo zaoszczędzić jest transport. Jaki zatem wybrać środek transportu, aby podróż się opłaciła i co zrobić, by było taniej?

Kupuj bilety z wyprzedzeniem online

Sprawdź na stronie internetowej przewoźnika, czy oferuje on zniżki na bilety zakupione online z wyprzedzeniem. Bardzo często przy wcześniejszej rezerwacji, o ile jesteś elastyczny co do terminów podróży, możesz kupić bilety znacznie taniej.

Korzystaj z kodów rabatowych

Kody rabatowe na podróże autobusem można znaleźć w Internecie i mogą one zaoszczędzić nawet do 50% na taryfie. Są one łatwe do znalezienia na stronach takich jak https://zrabatowani.pl/kody-rabatowe/flixbus a większość z nich jest darmowa do użycia. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, gdy planujesz podróż. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić datę ważności; niektóre z tych kodów będą działać tylko przez krótki czas, np. tylko jeden dzień lub do momentu, gdy wszystkie miejsca zostaną wypełnione.

Nie podróżuj sam

Chociaż może się to wydawać oczywiste, podróżowanie z przyjacielem lub większą liczbą osób może pozwolić zaoszczędzić pieniądze dzięki dzieleniu kosztów przejazdu na kilka osób. Jeśli podróżujecie całą grupą, możecie poszukać zniżek na bilety grupowe.