Pielęgnacja włosów to coś więcej niż tylko ich mycie. Chodzi o zachowanie naturalnych olejków w skórze głowy i utrzymanie jej w zdrowiu. Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo dbać o kondycję włosów.

Myj włosy regularnie

Pierwszym krokiem do uzyskania zdrowych włosów jest ich regularne mycie. Pomaga to usunąć brud, nadmiar oleju i potu ze skóry głowy. Kiedy nie myjesz włosów, te rzeczy mogą gromadzić się na skórze głowy i powodować łupież lub inne schorzenia skóry głowy. Powinnaś myć włosy przynajmniej raz dziennie, jeśli masz tłustą skórę lub dwa razy dziennie, jeśli masz suchą skórę.

Nie używaj szamponu zbyt często

Wiele osób, które mają tłustą skórę, nadużywa szamponu, ponieważ myślą, że pomoże im to pozbyć się nadmiaru oleju ze skóry głowy. Zbyt częste stosowanie szamponu może w rzeczywistości pozbawić skórę głowy wszystkich naturalnych olejków, przez co włosy staną się suche i łamliwe, a nie czyste i błyszczące, jak powinny być. Zamiast tego używaj delikatnych środków myjących, takich jak szampony w kostce, zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci, raz na kilka dni, a nie codziennie, aby nie pogarszać sytuacji poprzez usuwanie zbyt dużej ilości oleju z pasm włosów.

Dokładne spłukanie kosmetyków z włosów to podstawa

Upewnij się, że całkowicie spłukałaś wszystkie produkty przed użyciem jakiejkolwiek odżywki lub produktu do stylizacji. Warto również upewnić się, że produkty, których używasz, są przeznaczone do pielęgnacji Twojego rodzaju włosów. Na przykład, jeśli masz cienkie włosy, szukaj produktów, które mówią, że są przeznaczone dla cienkich lub delikatnych kosmyków. Jeśli na etykietach szamponów i odżywek znajdujących się w Twojej łazience nie ma takich informacji, to prawdopodobnie nadszedł czas na zmianę marki.