Istnieje wiele czynników do rozważenia przy zakupie konia. Najważniejszą rzeczą jest upewnienie się, że dostajesz konia, który będzie odpowiedni dla ciebie i twojej rodziny. Oto niektóre z rzeczy, które powinieneś przemyśleć:

Czy stać cię na to, aby go karmić?

Będziesz musiał kupić siano, ziarno i być moż nawet pastwisko. Koń może zjeść od 10 do 20 funtów siana dziennie lub do 1 ½ jego wagi w ziarnie. Będziesz musiał również rozważyć rachunki za weterynarza, opłaty za kowala i inne wydatki związane z posiadaniem konia. Z odpowiednim zaopatrzeniem i pożywieniem dla koni, możesz zapoznać się choćby za pośrednictwem witryny https://eggersmann.com.pl/.

Czy masz przestrzeń?

Konie wymagają dużych padoków lub pastwisk i dużo miejsca do biegania, co oznacza, że będziesz potrzebował wystarczająco dużo ziemi, aby je pomieścić. Jeśli wynajmujesz swój dom, sprawdź z właścicielem, czy to jest w porządku, byś mógł trzymać konia na jego terenie.

Czy jest odpowiednie miejsce dla potrzeb mojego konia

Konie potrzebują bezpiecznego schronienia przed wiatrem, deszczem i słońcem; czystej, suchej stajni ze świeżą wodą; miejsca do ćwiczeń; i wielu możliwości socjalizacji z innymi końmi (lub przynajmniej jednym innym).

Czy fizycznie poradzę sobie z opieką nad koniem?

Konie są dużymi zwierzętami, które wymagają codziennej opieki i uwagi – szczotkowania ich sierści, czyszczenia ich stajni i karmienia ich codziennymi posiłkami – jak również regularnej pielęgnacji kopyt przez wykwalifikowanego kowala co cztery tygodnie lub tak (w zależności od rodzaju terenu, na którym żyją).