Jeśli zawsze szukasz sposobów na przygotowanie posiłków, które są zdrowe i tanie, najłatwiejszym sposobem planowania posiłków jest robienie tego z wyprzedzeniem. Wiedząc, co będziesz gotować każdego tygodnia, oszczędzasz czas, jeśli chodzi o zakupy spożywcze i przygotowanie posiłków. Oto kilka wskazówek dotyczących planowania posiłków:

 

-Stick to a grocery list -Staraj się nie dostać zmyłki w sklepie spożywczym przez wybieranie elementów, które wyglądają dobrze, ale nie są na mojej liście. Aby uniknąć zakupów pod wpływem impulsu, po prostu trzymaj oczy patrząc prosto przed siebie na przedmioty, których potrzebujesz.

 

-Zanotuj przedmioty sprzedaży -Niektóre sklepy oferują tygodniowe wyprzedaże na określone przedmioty – to może pomóc ci zaoszczędzić pieniądze, trzymając się swoich typowych planów obiadowych. Jeżeli pierś z kurczaka jest na wyprzedaży w tym tygodniu, kup dodatkowe, abyś mógł zrobić z nią więcej niż jeden posiłek.

 

-Zaopatrz się w zszywki -Jeśli wiesz, że będziesz gotować często, to zaopatrz się w zszywki takie jak przyprawy i oleje, aby były gotowe, kiedy ich potrzebujesz.

 

-Trzymaj przekąski pod ręką – Nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się głód, więc trzymaj kilka zdrowych opcji, takich jak owoce i warzywa.

 

-Zainstaluj aplikację, na której zaplanujesz sobie, jakie posiłki i kiedy przygotujesz.

Dzięki tym poradom będziesz mógł od razu po pracy lub treningu zjeść zdrowy, pożywny posiłek. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bizsport.pl/ .