Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym ogrodnikiem, czy mistrzem ogrodnictwa, ilość czasu i wysiłku, jaki poświęcisz swojemu ogrodowi, będzie się różnić w zależności od wielkości i liczby posiadanych roślin. Z reguły najlepiej jest regularnie podlewać zieleń na swoim podwórku. Jednak w zależności od pory roku i miejsca zamieszkania, istnieją pewne wskazówki, które pomogą Ci stać się jeszcze lepszym właścicielem ukochanych roślin domowych.

Kiedy należy podlewać?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest określenie, kiedy dokładnie należy podlewać rośliny. O ile zbyt częste podlewanie nie jest dla nich dobre, o tyle niewystarczające podlewanie może być równie złe. Jeśli był długi okres suchej pogody (lub jeśli jest po prostu gorąco i słonecznie), rośliny mogą potrzebować częstszego podlewania niż w normalnych warunkach. W niektórych regionach konieczne jest zainstalowanie profesjonalnego systemu nawadniania, ponieważ rośliny potrzebują tak dużo wody, że nie mogą zaspokoić swoich potrzeb bez niego.

Jak często należy podlewać rośliny?

Jak często należy podlewać rośliny latem? Odpowiedź zależy od tego, gdzie mieszkasz i jaki rodzaj rośliny masz. Ogólnie rzecz biorąc, sukulenty i kaktusy mogą potrzebować podlewania raz lub dwa razy w miesiącu, natomiast większość kwitnących krzewów i drzew może potrzebować podlewania raz w tygodniu.

 

Aby sprawdzić, czy nie ma oznak odwodnienia, należy zrobić palcem mały otwór w glebie. Jeśli czuje się sucho więcej niż 3 cm pod powierzchnią, rozważ podlewanie roślin. Więcej o roślinach i ogrodzie znajdziesz na stronie https://gardenyard.pl/ .