Nie da się wskazać jednej, konkretnej kwoty, którą będziesz musiał przeznaczyć na remont łazienki. Wpływ na koszty będą mieć nie tylko ceny materiałów czy wybranego wyposażenia dla takiego wnętrza. Znaczenie mają również koszty robocizny oraz poziom zaawansowania prac. Opłaty związane z remontem łazienki zależą od indywidualnych potrzeb oraz metrażu pomieszczenia. 

 

Średni koszt remontu łazienki

Udaje się jednak oszacować przybliżone koszty takich prac. Wpisz w wyszukiwarkę hasło typu “tanie remonty mieszkań Warszawa”, a dowiesz się, że remont będzie Cię kosztował około 3000-3600 złotych za każdy metr kwadratowy łazienkowej powierzchni. Co ważne, podana cena dotyczy remontu przy założeniu, że wybrane materiały pochodzą z tej średniej półki cenowej. Za wykończenie takiej przestrzeni możesz zapłacić nawet kilka razy więcej.

Tani remont łazienki – czy to możliwe?

Okazuje się, że materiały i wyposażenie, które wybierasz do nowej łazienki, musi być najlepszej jakości. Absolutnie na nich nie oszczędzaj. Musisz wiedzieć, że remont łazienki dokonuje się jedynie raz na 10-12 lat, a sami eksperci przyznają, że właśnie to wnętrze wymaga największych nakładów finansowych. Jeśli postawisz na tanie materiały kiepskiej jakości, może okazać się, że prace remontowe będziesz musiał realizować ponownie i to już niedługo.

Nabywaj płytki i armaturę renomowanych producentów. Nie oszczędzaj również na ekipie remontowej, za to współpracuj tylko z rzetelnymi fachowcami. Niestety, remont łazienki nigdy nie jest tani, natomiast priorytetem jest w tym przypadku jakość, która jak najbardziej się opłaca.