Ekologia w technice to idea, że powinniśmy zużywać mniej energii, mniej marnować i więcej przetwarzać. Ziemia ma ograniczone zasoby i jeśli nie zmienimy naszych sposobów, będziemy mieć w przyszłości wiele problemów. Celem tego bloga jest opowiedzenie o tym, jak wygląda praktykowanie ekologii w technologii i kilka przykładów osób, które robią to dobrze.

 

Po pierwsze, przyjrzyj się opakowaniu swojego komputera. 10 lat temu firmy dopiero zaczynały poważnie traktować recykling i wprowadzać do swoich opakowań materiały przyjazne środowisku. Teraz większość dużych korporacji zwraca na to uwagę i podejmuje wysiłki, aby zmniejszyć wykorzystanie nieodnawialnych zasobów i toksycznych chemikaliów w materiałach, których używają do pakowania swoich towarów. Jeśli firma wyszła z siebie, aby upewnić się, że jej produkty są tak przyjazne dla środowiska, jak to tylko możliwe od początku do końca, to prawdopodobnie zwraca również uwagę na swoje procesy czyszczenia.

 

Najlepszym sposobem na zmniejszenie śladu węglowego jest nieużywanie tak dużo energii w pierwszej kolejności. Jeśli nie używasz w ogóle energii elektrycznej, nie musisz się martwić o to, ile jej zużywasz – jest zerowa! Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć ilość energii, którą zużywasz na co dzień:

 

-Wyłączaj światła, gdy ich nie używasz.

-Odłączaj od prądu urządzenia, które nie są używane, takie jak telewizor czy komputer

-Kupuj lokalne produkty zamiast sprowadzać je z daleka samolotami.

-Pozbądź się rzeczy, które marnują energię elektryczną, takich jak stare telewizory, komputery i telefony komórkowe, które po prostu zajmują miejsce.

 

Jeśli wszyscy zaczniemy robić te rzeczy teraz, będziemy mogli mieć pozytywny wpływ na świat wokół nas. Więcej o ekologii znajdziesz na stronie https://industrialy.pl/ .