Może się wydawać, że zlew jednokomorowy to oczywisty wybór do kuchni. W końcu jest to najczęstszy typ zlewu. Jednak zastanawiasz się, dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie?

  • Zlewozmywaki jednokomorowe idealnie sprawdzają się w przypadku małych kuchni, ponieważ oferują więcej miejsca do mycia naczyń niż zlewozmywaki dwukomorowe na tej samej powierzchni. Nie zajmują więc zbyt dużo miejsca na blacie, które i tak jest ograniczone.
  • Ten rodzaj zlewów jest również bardzo łatwy do czyszczenia. Konstrukcja sprawia, że wystarczy kilka pociągnięć gąbką lub szczotką do naczyń, aby wyczyścić wszystko, co utknęło w komorze. W przypadku zlewozmywaków dwukomorowych zazwyczaj trzeba używać osobnych szczotek i gąbek po każdej stronie zlewozmywaka, ponieważ nie mają one wystarczająco dużo miejsca, aby łatwo dotrzeć do każdej jego części bez rozlewania wody. Dodatkowo także w trakcie mycia woda nie rozpryskuje się na całą kuchnię tak jak podczas korzystania ze zlewów z wieloma komorami.
  • Kolejną zaletą jest to, że możesz zmieścić więcej w jednej misce niż w dwóch mniejszych razem wziętych. Głęboki zlewozmywak jednokomorowy pozwoli Ci umyć nawet największe garnki, które prawdopodobnie nie zmieściłyby się w zmywarce.