Klimatyzacja jest błogosławieństwem i przekleństwem dla wielu ludzi, ale jest to szczególnie prawdziwe dla tych, którzy mieszkają w tropikalnym lub ciepłym klimacie. Z jednej strony, klimatyzacja pozwala nam pracować przez cały rok w miejscach, gdzie upał jest po prostu nie do zniesienia. Z drugiej strony, klimatyzacja jest kosztowna i może stać się kolosalnym pożeraczem energii. Jeśli myślisz o pozbyciu się klimatyzacji, oto kilka pomysłów na to, jak ją zastąpić:

 

Rozważ otwarcie okien w domu. Jeśli mieszkasz w umiarkowanej części świata, świeże powietrze krążące w Twoim domu może zdziałać cuda dla Twojego nastroju i zdrowia. Ponadto, otwieranie okien czyni cuda w zakresie obniżania rachunków za prąd – jedno badanie wykazało, że otwieranie okien może zmniejszyć koszty chłodzenia o 25%.

 

Wyeliminuj nadmiar mebli i bałagan z pokoju. Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt wiele rzeczy, to nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby gorące powietrze mogło swobodnie krążyć. Im więcej masz otwartej przestrzeni, tym skuteczniejsza będzie wentylacja krzyżowa chłodniejszego powietrza.

 

Na koniec pamiętaj o wiatrakach. Możesz je kupić w dwóch wersjach – albo sufitowy, albo taki, który możesz postawić w każdym kącie pokoju. Więcej o technologii znajdziesz na stronie https://thinknews.pl/ .