Motocykl enduro to motocykl o dużej mocy, który jest używany do wyścigów wytrzymałościowych. Został zaprojektowany, aby wspinać się na wzgórza i zjeżdżać z nich szybko, sprawnie i płynnie. Motocykle enduro mogą osiągać prędkość 70 mil na godzinę lub więcej podczas zjazdu, co czyni je jednymi z najszybszych motocykli na rynku, ale są one również zbudowane tak, aby radzić sobie w trudnym terenie. Motocykl enduro jest najbardziej ekstremalnym ze wszystkich motocykli terenowych.

 

Motocykle enduro zostały pierwotnie stworzone w Europie, a pierwsze zawody odbyły się we Francji w 1977 roku. Od tego czasu sport ten rozprzestrzenił się na całym świecie, a zawody odbywają się obecnie w całej Europie, Japonii, Australii, Nowej Zelandii i Ameryce Południowej.

 

W wyścigach enduro zawodnicy są mierzeni na czas podczas pokonywania trasy w trudnym terenie bez żadnych przerw i przystanków. Większość zawodów odbywa się w ciągu dwóch dni, a zawodnicy są oceniani na podstawie ich łącznego czasu z obu dni (w porównaniu do innych zawodników). Zawodnicy są dyskwalifikowani, jeśli upadną więcej niż pięć razy podczas wyścigu lub użyją liny lub innej pomocy mechanicznej poza tą, która jest wbudowana w ich rower. Zawodnicy są również oceniani na podstawie pozycji w stosunku do swoich konkurentów; wyższe oceny są przyznawane za ukończenie wyścigu bliżej pierwszego miejsca niż dalej. Więcej informacji na temat motoryzacji znajdziesz na stronie https://mototeams.pl/ .