Konsumenci, którzy przeszli przez proces zakupu drukarki wiedzą, że producenci pobierają premię za atrament. Cena tuszu jest często porównywalna z ceną samej drukarki, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę koszt jednej wydrukowanej strony. To sprawia, że kuszące jest szukanie sposobów na uzupełnianie atramentu lub używanie tańszych tuszy, ale czy warto?

 

Główną wadą uzupełniania atramentu w domu jest to, że nie możesz być pewien, że wszystkie części Twojej drukarki są kompatybilne z atramentami innych firm. Większość drukarek została zaprojektowana do pracy konkretnie z atramentem OEM (producent oryginalnego sprzętu) i mogą one ulec uszkodzeniu, jeśli spróbujesz użyć czegoś innego. W tym przypadku konsumenci musieliby wydać pieniądze na naprawy lub nowy sprzęt, jeśli coś pójdzie nie tak.

 

Nawet jeśli Twoja drukarka jest kompatybilna z tuszami innych firm, nadal istnieje ryzyko uszkodzenia drukarki poprzez ich użycie. Niektórzy producenci faktycznie unieważniają swoje własne gwarancje na używanie atramentów innych firm, więc możesz być odpowiedzialny za wszelkie szkody wyrządzone przez produkt innej firmy.

 

Ponadto, wiele osób zgłosiło problemy z jakością wkładów atramentowych – wydruki nie wyglądają tak dobrze, jak przy użyciu atramentów OEM. Czasami jest to zauważalne tylko dla najbardziej wymagającego oka. Więcej na temat druku znajdziesz na stronie https://printure.pl/ .