Jak rodzic może pomóc dziecku w nauce? Istnieją dwa podejścia: bezpośrednie i pośrednie. Bezpośrednie polega na tym, że rodzice wyznaczają dziecku czas na naukę lub czytają z nim książki. Podejście pośrednie polega na tym, że większość pracy wykonują nauczyciele.

 

W obu przypadkach ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że dzieci mają inne style uczenia się niż dorośli. Przydatne może być wypróbowanie różnych metod i sprawdzenie, co działa najlepiej dla każdego dziecka z osobna.

 

Metoda „Daj im wiele szans na porażkę”

Jeśli Twoje dziecko jest jak większość, zniechęci się, gdy nie uda mu się czegoś dobrze zrobić przy pierwszej próbie. Jeśli chcesz, aby się uczyły, musisz dać im wiele szans na popełnienie błędów, aby mogły się na nich uczyć.

 

Dobrym przykładem jest nauka jazdy na rowerze. Większość dzieci często się przewraca, zanim w końcu zrozumieją, jak to wszystko działa. Potrzebują tych szans, aby zrozumieć, że porażka nie oznacza, że nigdy się niczego nie nauczą, ale jest częścią życia każdego człowieka. Dobry nauczyciel da uczniom wiele okazji do porażki, aby mogli się nauczyć i poprawić swoje umiejętności w dalszej części programu nauczania. Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://momom.pl/ .