Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoja tarczyca funkcjonuje prawidłowo. Posiadanie prawidłowo funkcjonującej tarczycy jest bardzo ważne, ponieważ gruczoł ten produkuje hormony, które regulują Twój metabolizm i poziom energii. Oto kilka wskazówek, jak można mieć zdrową tarczycę:

 

Ćwicz regularnie: Ćwiczenia pomagają stymulować produkcję hormonu tarczycy, więc ważne jest, aby uzyskać jak najwięcej ćwiczeń, jak to możliwe. Niektórzy ludzie uważają, że ćwiczenie we wczesnych godzinach porannych jest najlepsze do stymulowania produkcji tych istotnych hormonów.

 

-Jedzenie pokarmów bogatych w jod: Jod jest niezbędnym składnikiem hormonu tarczycy, więc jedzenie pokarmów bogatych w jod pomoże zapewnić prawidłową pracę tego gruczołu. Należy jeść dużo owoców morza i produktów mlecznych, takich jak jogurt i mleko. Możesz również używać soli jodowanej, ale tylko oszczędnie, ponieważ zbyt duża ilość soli nie jest dla Ciebie dobra.

 

-Przyjmuj suplementy: Jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości jodu ze źródeł żywności, może być konieczne przyjmowanie suplementów z jodem. Ważne jest, aby nie przesadzić z suplementami chociaż, więc upewnij się, że omówić swoje potrzeby z lekarzem przed podjęciem wszelkiego rodzaju suplementów tarczycy.

Więcej  o sporcie i zdrowym odżywianiu na stronie https://familysports.pl/ .