Choćby nawet nasza księga z numerami jest zapisana po brzegi, na pewno nie mamy numerów do wszystkich osobników, którzy żyją na tym świecie. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej komórki widnieje nieznana mieszanka liczb. Zwykle w takich momentach po prostu odrzucamy połączenie, bo nie chcemy rozmawiać z nieznajomymi osobami. Mimo wszystko jeśli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się po raz drugi, zechcemy dowiedzieć się, kto może być jego właścicielem. Jak więc to odkryjemy?

Nie musimy od razu biec na komisariat, bo przecież nie zawsze obce połączenia tworzone są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu może należeć do członka naszej wielkiej rodziny, który jedynie wymienił telefon komórkowy albo wybrał innego operatora. A jeśli posiadamy dojście do Internetu, samodzielnie ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej lub od razu skorzystać z witryny, jaka interesuje się badaniem i opisywaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Później sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i tego typu niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet niechcący zablokować telefon kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.