Freelancing jest jedną z najpopularniejszych ścieżek kariery w dzisiejszych czasach, ale jest to również opcja, której wiele osób nie bierze pod uwagę. Istnieją plusy i minusy każdego z nich i to naprawdę sprowadza się do tego, jakie są twoje priorytety – co chcesz uzyskać z pracy i życia w ogóle.

Freelancer

Aby być freelancerem, musisz się sam zmotywować i ciężko pracować. Jesteś swoim własnym szefem, dlatego należy być skupiony na zadaniach, które muszą być wykonane w określonym czasie. Freelancerzy zazwyczaj wymyślają własne projekty lub wychodzą i znajdują rzeczy, które mogą zrobić dla innych ludzi, co wymaga kreatywności i pewności siebie. Masz też większą elastyczność w wyborze tego, dla kogo pracujesz i w jakich godzinach jesteś dostępny.

Jeden zawód

To, co jest wspaniałe w pracy w jednym zawodzie, to fakt, że jest on bardziej stabilny niż freelancing. Otrzymasz wynagrodzenie w tej samej wysokości każdego tygodnia, a jeśli jesteś dobry w tym, co robisz, firma będzie chciała zatrzymać cię w pobliżu. Minusem jest to, że jest mniej miejsca na rozwój lub zmiany w swojej karierze, ale jeśli to jest w porządku z tobą, może to być doskonałym wyborem. Prawdopodobnie będziesz mieć mniej stresu, ponieważ już wiesz, do jakiego rodzaju środowiska idziesz do każdego ranka.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://teamowi.pl/ .