Współczesny rynek oferuje nam mnóstwo różnych baterii łazienkowych różniących się od siebie wyglądem, wykończeniem i funkcjami. Podstawowy podział dzieli baterie na dwie kategorie: jedno- i dwuuchwytowe. Jaką wybrać?

Dla tych, którzy preferują praktyczne rozwiązania

Baterie z jednym uchwytem cenione są przede wszystkim za łatwą i wygodną obsługę. Jednym ruchem można ustawić moc i temperaturę wody. Jest to przydatne zwłaszcza podczas porannych czynności higienicznych, kiedy spieszymy się do pracy czy szkoły i nie mamy czasu na precyzyjne ustawianie strumienia.

Baterie umywalkowe jednouchwytowe są minimalistyczne i eleganckie. Doskonale współgrają z większością stylów, które rządzą w dzisiejszych aranżacjach. W sklepie TanieZlewozmywaki.pl znajdziesz m.in. efektowną baterię w kolorze czarnego matu, która doskonale dopełni nowoczesne wnętrze, czy też gustowny szary model idealny do industrialnej łazienki. 

Dla miłośników ponadczasowej klasyki

Bateria dwuuchwytowa to świetne rozwiązanie do łazienki zaaranżowanej w stylu klasycznym, glamour czy retro. Jej ponadczasowy wygląd doskonale wpisuje się w niesamowicie eleganckie i klimatyczne aranżacje w takich stylistykach. Bateria z dwoma uchwytami może stanowić piękną ozdobę w takim wnętrzu.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku baterii z dwoma uchwytami uzyskanie idealnej temperatury i odpowiedniego ciśnienia strumienia jest nieco bardziej skomplikowane i czasochłonne. Taka bateria jest zatem dobrym pomysłem wyłącznie wtedy, gdy przede wszystkim zależy nam na ponadczasowym designie.