Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z szyciem i szukasz odpowiedniej tkaniny, z którą mogłabyś zacząć, to w pierwszej kolejności radzimy znaleźć dobry sklep z materiałami na metry, aby materiału Ci nie zabrakło! Jest tak wiele tkanin, że może być trudno zacząć od czegokolwiek. Z czasem przekonasz się jednak, że są pewne tkaniny, których obróbka jest niezwykle prosta i przyjemna.

Bawełna Kona

Szukamy, gdzie jest najbliższy sklep z materiałami na metry, lub sklep internetowy i kupujemy bawełnę kona. Jest to bardzo łatwa w użyciu tkanina bawełniana, która dobrze sprawdza się dla początkujących. Bawełna Kona to tkanina o średniej wadze, która może być używana do tworzenia kurtek, koszul, sukienek, spódnic, a nawet spodni. Tkanina występuje w wielu kolorach, dzięki czemu odznacza się dużą elastycznością wykorzystania. Ten rodzaj tkaniny jest idealny dla większości ludzi, ponieważ nie marszczy się łatwo i jest łatwy w pielęgnacji.

Podstawowa tkanina garniturowa z mieszanki wełny

Jeśli szukasz prostej tkaniny garniturowej, ta z „mieszanki wełny” jest świetną opcją, ponieważ jest w wielu kolorach i wzorach. Delikatny dotyk pozwala się przekonać jak miękka jest to tkanina, ale jest również wystarczająco trwała, aby mniejsze, czy też większe otarcia, nie spowodowały jej nagłego rozdarcia. Jeśli szukasz czegoś z większą rozciągliwością niż typowe tkaniny garniturowe, to może nie być najlepszy wybór, ponieważ nie należy ona jednak do najbardziej elastycznych. Spokojnie jednak, możliwości jest dużo więcej, a od czegoś zawsze trzeba zacząć!